Dit is zo’n heerlijk makkelijk recept voor dat regenachtige weer wat voor voorlopig voorspeld wordt, ovenhandschoenen aan en gaan zou ik zeggen!
Het is op dit moment namelijk helemaal hot op alle online video kanalen:
Van die lekkere zoete appelroosjes uit de oven…na het verzoek van een collega en het bestuderen van vele video’s en recepten heb ik het goede van meerdere samengevoegd tot dit recept.
gebruik:
1 appel
een beetje Abrikozen jam
1/2 citroen voor sap of een flesje Citroensap
1 el Suiker
2 vellen bladerdeeg
Poedersuiker
kaneel poeder
een muffinvorm
bereidingswijze
– Haal de bladerdeeg uit de diepvries en leg op een snijplank
-Snijd de appel in flinterdunne plakken en breng dit met citroensap (voor het behoud van de kleur) en suiker even aan de kook, een minuut of 4 is voldoende.
– snijd de bladerdeeg per vel in 3 repen en smeer deze in met de Abrikozen jam
– laat de gekookte appel plakjes los van elkaar (bijvoorveeld op een snijplank) afkoelen en leg deze daarna trapsgewijs op het geprepareerde bladerdeeg, laat de plakjes bovenaan uitsteken en vouw het deeg dubbel over de appel.
– rol het op en plaats direct in de muffinvorm
– bak de roosjes 20 min op 220 graden en laat ze even afkoelen.
– bestrooi de roosjes voor het serveren met poedersuiker en een klein beetje kaneel poeder
Eet smakelijk!
Volg Kwalinair via jouw favoriete Social Media, klik op de button(s) en like de pagina!
Ziet er lekker uut….ga het proberen
LikeLike